Blog

آبان ۲۴, ۱۳۹۰

عید سعید غدیر مبارک – دانلود خطابه ی غدیر

بی شک امشب و فردا، شب و روزی دیگر است. جشنی عظیم است. واقعه ی تکرار نا شدنی تاربخ؛ روزی که همه ی شیعیان بالیدن و به ثمر نشستن درخت دینشان را شادمانه به جشن می نشینند و هر مسلمان آزاده ای در هر کجای پهنه ی بی کران لطف خداوند که باشد شادمان به شکرانه ی زمامداری علی(ع) خداوند خود را تسبیح می گوید. و ولایت علی نه بر جان و مال مسلمانان دوره و عهد خود که بر دل های همه ی عاشقان همه ی قرون و اعصار است.

کانون قرآن و عترت طه (ع) دانشگاه ارومیه نیز به سهم خود این روز فرخنده را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) و همچنین تمامی دانشجویان دانشگاه ارومیه و بازدیدکنندگان گرامی سایت طه تبریک عرض می نماید. طه در انجام رسالت تبلیغی خود فایل PDF خطابه ی غدیر را هم تهیه نموده و در اختیار علاقه مندان می گذارد تا از این رهگذر به وظیفه خود در حفظ و صیانت از این سند تاریخی عمل کرده باشد.

در این کتاب ۸۲ صفحه ای که در سال ۱۳۸۳ به چاپ رسیده است نگارنده (محمد باقر انصاری) ضمن شرح واقعه ی غدیر اصل خطابه به زبان عربی را نقل کرده و در ادامه به ترجمه ی آن پرداخته است. قسمتی از مقدمه ی کتاب در ادامه آمده است.

… در اجرای فرمان مطاع پیامبر اکرم (ص) – که در غدیر خم از همه ی مسلمانان خواستند پیام غدیر را به نسل های بعد از خود و به هر کس که خبر ندارد برسانند – کتاب حاضر یک دوره ی کامل و فشرده از واقعه ی غدیر را تقدیم می نماید. باشد که فرد فرد مسلمانان از این رهگذر استفاده کنند و سالانه لا اقل یکبار این واقعه را مطالعه کنند و برای آنان که نمی دانند بازگو کنند، و در حفظ متن خطبه ی آن به عنوان مهم ترین پیام اسلام سعی نمایند. …

دانلود فایل

اطلاعیه , , , , , , , , , ,
امیدرضا واشقانی فراهانی
About امیدرضا واشقانی فراهانی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.
رفتن به نوارابزار