خانه / اطلاعیه / عید سعید غدیر مبارک – دانلود خطابه ی غدیر

عید سعید غدیر مبارک – دانلود خطابه ی غدیر

بی شک امشب و فردا، شب و روزی دیگر است. جشنی عظیم است. واقعه ی تکرار نا شدنی تاربخ؛ روزی که همه ی شیعیان بالیدن و به ثمر نشستن درخت دینشان را شادمانه به جشن می نشینند و هر مسلمان آزاده ای در هر کجای پهنه ی بی کران لطف خداوند که باشد شادمان به شکرانه ی زمامداری علی(ع) خداوند خود را تسبیح می گوید. و ولایت علی نه بر جان و مال مسلمانان دوره و عهد خود که بر دل های همه ی عاشقان همه ی قرون و اعصار است.

کانون قرآن و عترت طه (ع) دانشگاه ارومیه نیز به سهم خود این روز فرخنده را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج) و همچنین تمامی دانشجویان دانشگاه ارومیه و بازدیدکنندگان گرامی سایت طه تبریک عرض می نماید. طه در انجام رسالت تبلیغی خود فایل PDF خطابه ی غدیر را هم تهیه نموده و در اختیار علاقه مندان می گذارد تا از این رهگذر به وظیفه خود در حفظ و صیانت از این سند تاریخی عمل کرده باشد.

در این کتاب ۸۲ صفحه ای که در سال ۱۳۸۳ به چاپ رسیده است نگارنده (محمد باقر انصاری) ضمن شرح واقعه ی غدیر اصل خطابه به زبان عربی را نقل کرده و در ادامه به ترجمه ی آن پرداخته است. قسمتی از مقدمه ی کتاب در ادامه آمده است.

… در اجرای فرمان مطاع پیامبر اکرم (ص) – که در غدیر خم از همه ی مسلمانان خواستند پیام غدیر را به نسل های بعد از خود و به هر کس که خبر ندارد برسانند – کتاب حاضر یک دوره ی کامل و فشرده از واقعه ی غدیر را تقدیم می نماید. باشد که فرد فرد مسلمانان از این رهگذر استفاده کنند و سالانه لا اقل یکبار این واقعه را مطالعه کنند و برای آنان که نمی دانند بازگو کنند، و در حفظ متن خطبه ی آن به عنوان مهم ترین پیام اسلام سعی نمایند. …

دانلود فایل

درباره امیدرضا واشقانی فراهانی

امیدرضا واشقانی فراهانی

همچنین ببینید

نتایج بیست ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن دانشجویی

بیست ونهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دانشجویی در روزهای یکشنبه تادوشنبه هفته جاری در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *