Blog

آذر ۱۵, ۱۳۸۹

استجابت دعا تجلی صفت رحمانیت خدا در وجود آدمی است

استاد حوزه علمیه قم، بر این باور است که استجابت دعا تجلی صفت رحمانیت خدا در آدمی است و اگر مبادی زندگی انسان به خیال و توهم تبدیل شود زندگی آلوده به گناه شده، واقعیت‌ها از بین رفته و انسان هنر وجودی‌اش را از دست می‌دهد. حجت‌الاسلام والمسلمین «احدی» از اساتید برجسته حوزه علمیه قم، طی مراسم سخنرانی در دانشگاه ارومیه که به همت بسیج دانشجویی ترتیب یافته بود با اشاره به اینکه قرآن می‌فرماید مابین گناه و تقوا تقابل و تضاد وجود دارد گفت: این دو یک‌جا جمع نمی‌شوند زیرا مبدا پیدایش گناه، اوهام و خیالات است در حالی که مبدأ پیدایش تقوا امور واقعی و حقایق اسرار است. لذا ذات اقدس الهی نیز در قرآن اشاره کرده که خداوند انسان‌های خیال باف را دوست ندارد. اگر مبادی زندگی انسان به خیال و توهم تبدیل شود زندگی آلوده به گناه شده، واقعیت‌ها از بین رفته و انسان هنر وجودی‌اش را از دست می‌دهد.

این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد : دلیل عدم مستوجب نشدن دعا ، محبوب نشدن نزد خداوند است که امروزه آن چیز که جوانان را از رسیدن به عرفان اصلی باز‌می دارد همین غوطه ور شدن آنان در توهم و خیالات است.در حالی که استجابت دعا تجلی صفت رحمانیت خدا در وجود آدمی است. حجت‌الاسلام احدی در خصوص راهکارهای برون رفت از اوهام و خیالات که در قرآن به آنان اشاره شده است افزود: خداوند در قرآن می‌فرماید دلهایتان را به امدادهای غیبی مزین فرمایید زیرا اگر دل‌ها به عوالم ماورا مزین شوند هرگز به سمت گناه و معصیت نمی‌رود. استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: انتخاب ولایت در زندگی که آیا ولی انسان خداست یا شیطان، و نگاه در عاقبت زندگی گناهکاران و صالحان نیز از دیگر راهبردهای خروج از اوهام و خیالات است. گفتنی است این مراسم با حضور مداح اهل بیت کشوری حاج علی طهماسبی به پایان رسید.

دسته‌بندی نشده , , , , , , ,
About وحيده رادفر

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.
رفتن به نوارابزار