Blog

اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۱

از آثار ذکر در دنیا

 

یاد خدا مایه آرامش دلها

اضطراب و نگرانی همیشه یکی از بزرگترین بلاهای زندگی انسانها بوده و هست و عوارض ناشی از آن در زندگی فردی و اجتماعی محسوس است . قرآن با یک جمله کوتاه و پرمغز مطمئن ترین و نزدیکترین راه را نشان داده و می فرماید : « بدانید که یاد خدا آرامش بخش دلهاست » بنابراین ، هر وقت که دل آدمی به یاد خدا بیفتد ، اولین اثری که از خودش نشان می دهد این است که متوجه تقصیرها و گناهان خویش می شود . دومین اثرش این است که متوجه پروردگارش می شود که هدف نهایی فطرت اوست و در نتیجه ، خاطرش سکون یافته و به یاد او دلش آرامش می یابد .

                                                                                           

بصیرت در کارها

امام علی ع فرمودند : هر که یاد خدا کند (درکارها) بصیرت پیدا می کند .   (منتخب الغرر ،ص۲۴)
 

ذکر خدا ، صیقل روح

امام علی ع فرمودند : به درستی که خداوند ذکر و پاداش را صیقل روحها قرار داد ، تا گوشهای سنگین با یاد خدا شنوا و چشمهای بسته با یاد او بینا شوند . (بحارالانوار ،ج۶۹،ص۳۲۵)
 

زنده شدن دل

امام علی ع می فرمایند : هر کس خداوند سبحان را یاد کند ، خداوند دل او را زنده کرده و عقل و خردش را روشن گرداند . (منتخب الغرر ،ص۱۹)
 

سالم ماندن از شر شیطان

امام علی ع می فرمایند : ذکر خدا سرمایه هر مومنی است و ربح و سود آن ، سالم ماندن از شر شیطان است . (منخب الغرر ،ص۲۲)

دسته‌بندی نشده , , , , , ,
About فرناز ملکی فرد

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.
رفتن به نوارابزار