Blog

مرداد ۱۶, ۱۳۹۰

ارزش نماز

آقا مهدی به نماز اول وقت اهمیت ویژه ای می داد و اصلا توی خونش بود که نماز را اول وقت بخواند؛ اما اصلا این طور نبود که اگر کسی نماز خود را اول وقت نخواند، با او برخورد کند. او سعی می کرد با رفتار و کردار خود به هم بفهماند که نماز  اول وقت چه درجه و ارزش و مقامی دارد. در این راه هم کارهای فرهنگی زیادی انجام می داد، اعم از نوشتن احادیث در مورد نماز و دادن آن به بسیجی ها، یا حضور به موقع خودش در نماز جماعت اول وقت و غیره.

بعد از عملیات رمضان، در اهواز بودیم که موقع نماز ظهر شد. رفتیم برای اقامه ی نماز به جماعت. آقا مهدی هم بود. کسانی که برای نماز آمده بودند، زیاد نبودند. پیش نماز که فردی روحانی بود، میکروفن را گرفت و گفت: "این چه تیپ و لشکریه که این قدر معنویات توی اون کمه؟ چرا برادرا برای نماز شرکت نمی کنن؟ مگه شماها مسلمون نیستن؟ " از حرفهای او کمی تعجب کرده بودیم، نگاهی به آقا مهدی انداختم، دیدم حالش عوض شده و با ناراحتی سرش را تکان می دهد، اما سرش را پایین انداخت و چیزی نگفت.

یکی از رزمندگان بلند شد و انگار  که به غیرتش برخورده باشد، میکروفن را از دست روحانی گرفت و گفت: "حاج آقا، اینجا بچه های ما، هم معنویت دارن و هم با اخلاص و با صداقتن."

بالاخره نماز را خواندیم، پس از اتمام نماز، آقا مهدی رفت سمت آن بردار روحانی و گفت: "حاج آقا، نماز اول وقت ارزش زیادی داره، اما بعضی از این بچه بسیجی ها مقتضیات سنشون ایجاب می کنه که فوتبال هم بازی کنن و تفریح هم بکنن. حالا اگه این تفریحشون موقع نماز باشه، من و شما باید دونه به دونه، با اخلاق و برخورد خوب، اینا رو قانع کنیم که نماز ارجح بر همه ی کارها و اعماله، نه با توپ و تشر  و نهیب زدن."

نشریات , , , , ,
امیدرضا واشقانی فراهانی
About امیدرضا واشقانی فراهانی

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.
رفتن به نوارابزار